Vypravte se lanovkou na Sněžku

Nejsnadnější způsob, jak se na naši nejvyšší horu dostanete, je kabinová lanová dráha Pec pod Sněžkou – Sněžka. Když budete chtít vyjít nahoru pěšky a svézt se až zpátky, vydejte se Obřím dolem kolem Slezské boudy nebo přes Růžohorky a Růžovou horu.

Původní lanovka

Možná jste se někdy v minulosti svezli tradiční dvousedačkovou lanovkou, která byla v provozu celoročně už od roku 1949. Její poslední jízda se odehrála 2. září 2012. Během této doby ji využilo 20 miliónů návštěvníků a až na vrchol Sněžky vyvezla více než 7,2 miliónů cestujících. 

Nová lanovka poprvé vyjela v roce 2013

Nová lanová dráha byla postavena v období od 1. září 2011 do 31. března 2013. Nejdříve byl zprovozněný první úsek - na Růžovou horu - ten funguje od 20. prosince 2013. Úsek na Sněžku až od 22. února 2014. Původní trasa byla zachovaná kromě stanice v Peci pod Sněžkou, ta je posunutá níž k chatě Lesovna.

Několik dat

  • Výstavbu provedla stavební firma BAK stavební společnost, a.s., Trutnov společně s firmou LEITNER A.G. (Itálie), která byla dodavatelem technologie.
  • Jde o projekt EU: „Rekonstrukce lanové drány na Sněžku“, který byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.
  • Investorem a majitelem je Město Pec pod Sněžkou.
  • Systém: osobní dvouúseková visutá jednolanová oběžná dráha se čtyřmístnými uzavřenými kabinami, které se ve stanicích odpojují od tažného lana.

Polohy stanic

  • Pec p. Sněžkou: 828,95 m.n.m.
  • Růžová hora: 1339,05 m.n.m.
  • Sněžka: 1588,32 m n.m.

Ceník jízdného a jiné praktické informace se dozvíte na webu lanovky. Také se můžete podívat na naše další tipy, kam vyrazit.

Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo přání, neváhejte nás kontaktovat