Aktivity

Od chalupy se do centra Pece pod Sněžkou dostanete za několik málo minut. Zde se Vám naskytne možnost navštívit několik zajímavých míst, restaurací, obchod s potravinami nebo pekárnu, která nabízí každý den bohatý výběr čerstvého pečiva. Určitě se tady také bude líbit Vašim dětem. Mezi lákavé aktivity patří navštívení bobové dráhy nebo lanového parku. Při toulkách po okolí na Vás také čeká několik dětských hřišť.

Jak už je s Pecí spojeno, většina návštěvníků se chystá vystoupit na Sněžku. Přímo z centra tohoto horského střediska je několik možností. Nejjednodušší je využití nové kabinové lanové dráhy. U této varianty je nutné brát v potaz povětrností situaci, lanovka nemusí jet vždy až na vrchol a může končit v mezistanici na Růžové hoře, odtud by už pak každý musel jít pěšky. Pokud někdo raději preferuje pěší výstup od samotného začátku, velmi příjemnou, ale na jednu stranu náročnější procházkou je výstup před Obří důl. Pokud se někdo chystá zažít dobrodružství v podobě nočního výstupu na Sněžku, tak chata Lokálka je ideálním bodem. Na vrchol je možné se dostat do dvou hodin klidnou chůzí.

V zimní sezóně se Pec pod Sněžkou mění ve velmi navštěvovanou lyžařskou oblast, která nabízí několik kilometrů sjezdovek, které jsou vždy pečlivě připraveny. Jsou zde jak lanové dráhy, tak několik vleků. Začínající lyžaři mohou navštívit lyžařskou školu. Toto lyžařské středisko je propojeno se sjezdovkami na Černé hoře. V rámci SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC funguje integrovaný systém dopravy. Přesouvat se mezi areály je možné autobusy nebo z vrcholu Černé hory pomocí roleb a na lyžích do areálu Pec pod Sněžkou. Pec pod Sněžkou i Velká Úpa nabízí spoustu možností také pro běžkaře, skialpinisty i vyznavače zimní turistiky. Upravují se trasy Krkonošské magistrály a další běžecké trasy.

Tato lokalita nabízí i nepřeberné množství označených turistických tras s možností navštívení mnoha atraktivních míst s krásnými výhledy.

Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo přání, neváhejte nás kontaktovat