Dopřejte si relax v Janských lázních

Jediné lázně na české straně Krkonoš se rozkládají na úpatí Černé hory a oblíbili si je lyžaři, běžkaři, cyklisté i pěší turisté. Mají totiž každému co nabídnout.

Na Černou horu nebo Stezku korunami stromů?

Hlavními turistickými atrakcemi města jsou určitě Černá hora (1 299 m. n. m.), kam se můžete vydat pěšky nebo kabinovou lanovkou, a nově také Stezka korunami stromů. Jde o 45 metrů vysokou věž, ze které budete mít krásný výhled do okolí a ještě se seznámíte s lesem - pěkně od kořenů po vrcholky stromů.

Za kulturou

Centrem kultury je krásná secesní budova Kolonáda z roku 1904, kterou navrhl vídeňský architekt Petr Paul Brang a postavil Jan Blažek - významný stavitel z Trutnova. Pravidelně se tu pořádají taneční večery, koncerty a cestopisné přednášky. Je tu také kavárna. Během lázeňské sezóny jsou koncerty také přímo na hlavní kolonádě. V kině můžete kromě filmů vidět také různá představení divadel a estrád malých forem. Všechna zařízení tu jsou bezbariérová.

Procházka na Zlatou vyhlídku

Relaxační procházku po stopách rakouského korunního prince Rudolfa můžete podniknout od Kolonády, když půjdete kolem kostela sv. Jana Křtitele a dětské léčebny Vesna, dojdete ke Staros­tovu prameni a dále na Zlatou vyhlídku. Patří mezi nejhezčí a stojí opravdu zato.

V Janských Lázních je také aquacentrum, můžete si tu zahrát minigolf nebo jen tak posedět nad sklenkou vína. Možností je tu opravdu hodně. Více informací se dozvíte na webu města. Také se můžete inspirovat našimi dalšími tipy na výlety.

Pokud máte jakýkoliv dotaz nebo přání, neváhejte nás kontaktovat